כוחו של דמיון / מהו דמיון מודרך ?

דמיון מודרך הנו שימוש בטכניקות הרפיה על-מנת לחזות מצבים ועצמים. דמיון מודרך נועד ליצירת שינוי תרפויטי ומשמש ככלי להצבת מטרות.
מחקרים הוכיחו את היעילות בשימוש בטכניקות של דמיון מודרך במקרים של קונפליקטים פנימיים או בן-אישיים, התקפיי חרדה, כאבי ראש, כאבים כרוניים, לחץ דם, דיכאון, חרדה, פוביות ואפילו מחלות.
הסיבה ליעילותו של טיפול בשימוש עם דמיון מודרך נעוץ בעובדה כי מערכת העצבים מגיבה באותו האופן בן אם מדובר בפעולה ממשית שהגוף מבצע ובן אם מדובר בשימוש בשיטות שונות של דמיון מודרך. כאשר אנו משתמשים בדמיוננו לצורך החזייה של תמונה מרגיעה גופנו מגיב מידית על-ידי הרפיית שרירנו, האטת קצב הלב ושחרור אנדרופינים.
העצמה של שימוש בשיטות של דמיון מודרך טמונה בעובדה כי הדמיון נטול גבולות ומגבלות. בעזרת הדמיון אנו יכולים לנוע בזמן ובמרחב ללא התחשבות בכללי המציאות. ביכולתנו להעלות אירועים ותמונות מן העבר או להציב מטרות עתידיות. בנוסף על כך, אנו חופשיים ממגבלות הגוף ומשוחררים מתבניות מחשבה מקבעות. זאת הסיבה שיש שיאמרו כי הדמיון הוא שפת הנפש.
דמיון מודרך הוא כלי הניתן ללמידה תוך כדי תרגול, כך שניתן לבצעו דרך הנחיה חיצונית ודרך הנחיה פנימית. כלומר, באופן עצמאי.
דמיון מודרך משמש ככלי טיפולי הן לגילוי חלומותינו ורגשותינו הכנים ביותר והן לשחרור רגשות עצורים כגון פחד, כעס ואשמה. כפי שנאמר, דמיון מודרך נודע ביעילותו במצבי לחץ, מתח נפשי,דאגה חרדה ודיכאון.-נעמי בר.
בחוויה שלי הדימיון המודרך שינה את חיי, אני מוצאת לעצמי כל יום כמה דקות לתרגל פרנאיאמה ואחריה את המדיטציה המונחית האישית שלי, בה אני מביאה את עצמי למרחב של הקשבה וריפוי, אחר כך אני מאפשרת למה שעלה פשוט להיות. ריפוי וקבלה.
במשך שלוש שנים חקרנו ולמדנו וכמובן עדיין לומדים את הטכניקה המדהימה הזאת, מוזמנים באהבה להצטרף אליי למסע.

אהבתם את הפוסט?
מוזמנים לשתף עם מתאמנים אחרים

יכול להיות שיעניין אותך גם:

-mail Order Relationships

The term "Mail Order Bride" quickly made by itself known in the American countryside in the early to the middle of twentieth 100 years. Out