דפוסים מגבילים

שליטה.
לאחרונה כידוע כולנו נמצאים במצב הישרדותי,
כלומר הקרקע נשמטה מתחת לרגלינו והיציבות לא ממש קיימת. ישר כל המנגנונים שלנו מופעלים (או שלא) ואנחנו מנסים לתפוס כמה שיותר מקומות בהם כן תשאר לנו שליטה, השאלה היא מה היא השליטה הזאת? ומה היא עוזרת לנו לשמר.
בחוויה שלי השליטה היא כמו שומר הסף שלי שלא מאפשר לי להרגיש יותר מדי, לא לעוף על עצמי יותר מדי, ולא ״ליפול לכאב״ תשארי כמו שאת, זה בא לידי ביטוי בכל תחום בחיים, מערכות יחסים, כמה אני מאפשרת לעצמי להביא את עצמי ועל מה אני שומרת, חומרים שנכנסים אלי, מה נכון להגיד, לעשות ולחשוב. ובעיקר משאיר אותי עם תחושת ריקנות, תחושה עמומה.
הימים חולפים והתרגול מחלחל, בעיקר הידיעה שאין לי שליטה על דבר, וכמה שארצה להלחם, אנחנו לא ממש יודעים מה יהיה מחר, ואפילו לא בחמש דקות הקרובות.
אז איפה המקומות בהם אנחנו כן יכולים ״להיות בשליטה״ או יותר נכון מה הוא הצורך לשלוט? על מה אני מגנה וממה אני מפחדת אם אשחרר את השליטה הזאת.
נסו לבדוק איזה מקומות בכם כן יכולים להרגיש יציבים, ישיבה של חמש דקות והקשבה אל הנשימה אולי לרגע תחזיר אתכם לאיזון ואולי גם תוציא אתכם משלוותכם, מתחת לשכבות האלה נמצאים אתם, הוויה טהורה.
אולי אפשר לנסות לגייס כח פנימי, חדוות חיים שעוזרת לכם להתעורר בבוקר, לרגע לעצום עיניים ולהתמסר פנימה, מפחיד לגלות מה יש בפנים, יותר מפחיד לא לגעת בבפנים שלנו לעולם. השליטה לפעמים לא מאפשרת לרגשות האמיתיים שלנו לצוף, המצבים האלו יכולים להוליד בהרבה פעמים התקפי חרדה, דכדוך מצבים מאוד שכיחים בתרבות הנוכחית שלנו כרגע.
השליטה מאפשרת לנו להשאר ברובד מאוד מסוים בחיים, אבל כנראה גם מרחיקה אותנו מהרגש העמוק יותר.
נסו לנשום ולבדוק כיצד אולי הדפוס הזה משתקף בחייכם, המודעות אליו היא הדרך המדהימה ביותר להתחיל לשחרר אותו, במקומות בהם הוא לא משרת יותר.

אהבתם את הפוסט?
מוזמנים לשתף עם מתאמנים אחרים

יכול להיות שיעניין אותך גם:

-mail Order Relationships

The term "Mail Order Bride" quickly made by itself known in the American countryside in the early to the middle of twentieth 100 years. Out